Kaip išsirinkti vonią?

Patarimai kaip išsirinkti vonią. Nuo medžiagos iki dydžio

 Vonių tipai ir kaip išsirinkti vonią

 

Vonia yra svarbiausia vonios kambario akcentas, kuris turi atlikti ne tik pirminę savo funkciją, bet ir estetiškai įsilieti į vonios kambario interjerą. Šiuolaikiniai vonios įrangos gamintojai siūlo begalę pačių įvairiausių vonių, todėl pasiklysti tokioje pasiūloje tikrai lengva. Akį traukia skirtingų spalvų, formų ir dydžių vonios, tačiau norint išsirinkti kokybišką, patvarią ir ilgai tarnaujančią vonią, svarbiausia atkreipti dėmesį į vonios gamyboje naudotas medžiagas. Trumpai pristatome pagrindinius vonių tipus, jų privalumus ir trūkumus, kurie padės apsispręsti, kokia vonia geriausiai atitinka Jūsų keliamos reikalavimus.

 

 

 

STIKLO PLUOŠTO VONIOS (angl. Fiberglass , FRP)

 

 Stiklo pluošto vonia

 

Šio tipo vonios yra lengvos, pasižymi įvairiomis formomis ir spalvomis, todėl jas paprasta sumontuoti  ir pritaikyti įvairiuose vonios kambariuose. Stiklo pluošto vonias lengva prižiūrėti, o įbrėžtas ar kitaip pažeistas paviršius gali būti gana lengvai restauruojamas. Plonas viršutinis vonios sluoksnis nėra atsparus įbrėžimams, greitai pradeda skylinėti ir trūkinėti, be to, greitai blunka ir praranda savo originalią spalvą. Stiklo pluošto vonios taip pat pasižymi slidžiu paviršiumi, o tai sukelia traumų riziką.

Šias vonias apibūdinti tinka liaudies posakis, jog skūpus moka du kartus – tai pigios, tačiau nepatvarios ir ilgaamžiškumu nepasižyminčios vonios, todėl geriau investuoti daugiau pinigų ir įsigyti kokybišką produktą.

 

 

AKRILINĖS VONIOS (angl. Acrylic)

 

 Akrilinės vonios

 

Šios vonios tarsi aukso viduriukas – universalios, kokybiškos ir nepasižymi aukšta kaina. Šių vonių gamintojai siūlo pačių įvairiausių formų, dydžių ir spalvų akrilines vonias, todėl jas galima priderinti prie bet kokio dydžio ir interjero vonios kambario. Vonios taip pat neblogai sulaiko šilumą ir neleidžia vandeniui greitai atvėsti. Svarbiausia, šios vonios yra lengvos, todėl jas lengva įmontuoti, nes nereikia jokio papildomo grindų paruošimo.

Akrilinių vonių trūkumas – jų paviršius nėra atsparus įbrėžimams, o jas pažeisti gali net šiurkščios vonios valymo priemonės. Ilgainiui šių vonių spalva gali pakisti ar išblukti. Tačiau šie vonios pažeidimai dažniausiai yra sutvarkomi, o restauruota vonia atrodo lyg nauja.

 

 

EMALIUOTA KETAUS VONIA (angl. Enameled Cast Iron)

 

 Emaliuota ketaus vonia

 

Storu emalio sluoksniu pagaminta ketaus vonia yra ilgaamžė, patvari, atspari įbrėžimams ir įskilimams. Šios vonios pasižymi puikai termoreguliacine funkcija ir puikiai sulaiko vandens šilumą. Vonios pasižymi unikaliomis formomis ir spalvų įvairove, todėl jos gali būti lengvai pritaikomos prie Jūsų vonios kambario interjero.

Didžiausias emaliuotos ketaus vonios trūkumas – svoris. Šios vonios yra labai sunkios, todėl jas gali būtu sunku įmontuoti. Didelis vonios svoris gali reikalauti specialaus vonios kambario grindų sutvirtinimo, kad jos išlaikytų pačią vonią. Nudažius vonią Jūsų pasirinkta spalva, ilgainiui viršutinis dažų sluoksnis gali pradėti skilinėti ir trupėti, o tuomet pasirodys natūrali juoda ketaus spalva.

Šios rūšies vonios taip pat priskiriamos prie vienų brangiausių vonių.

 

 

EMALIUOTA PLIENO VONIA (angl. Enameled Steel)

 

 Emaliuota plieno vonia

 

Emaliuotos plieno vonios savo išvaizda labai primena emaliuotos ketaus vonias, tačiau yra gerokai pigesnės. Šias vonios yra lengvos ir paprastai įmontuojamos į bet kurį vonios kambarį. Nepaisant to, kad jos yra atsparios įbrėžimams, šios vonios viršutinis sluoksnis gana greitai suskilinėja ir nutrupa. Didžiausias šios vonios trūkumas – prastas šilumos sulaikymas. Be to, vanduo į vonią teką gana triukšmingai, todėl norintiems atsipalaiduoti ir pailsėti, ši vonia nėra geriausias pasirinkimas.

 

 

PORCELIANO PLIENINĖS VONIOS(angl. Porcelain Enameled Steel)

 

 Porcelianu dengtos vonios

 

Šio tipo vonios yra gaminamos iš plieno ir padengiamos porceliano sluoksniu. Šios vonios yra gana patvarios ir lengvai prižiūrimos įprastomis valymo priemonėmis. Šias vonias galima laikytis standartinėmis voniomis tiek dydžių pasirinkimu, tiek svoriu – jos yra šiek tiek sunkesnės už akrilines ar stiklo pluošto vonias.

Ieškantiems išskirtinių formų spalvų sprendimų, šios vonios nėra pats geriausias pasirinkimas, nes formų pasirinkimas ir spalvų paletė yra labai riboti. Pagrindinis šio tipo vonių trūkumas yra tas, kad jos lengvai skilinėja ir trupa, jeigu į vonią įmetamas sunkesnis daiktas.

 

 

ŽALVARINĖS IR VARINĖS VONIOS (angl. Metal –Brass, Copper)

 

 Žalvarinės ir varinės vonios

 

Šios tipo vonios taip pat yra puikus pasirinkimas žmonėms, kurie trokšta savo vonios paversti išskirtiniu ir unikaliu. Žalvarinės ir varinės vonios pasižymi nuostabiu dizainu ir prabangia išvaizda, tačiau jos iš tiesų yra labai brangios. Vis dėl to, nusprendę įsigyti šio tipo vonią, turėsite išsirinkti tik iš gaminamų kelių dydžių ir formų.

 

 

AKMENS MASĖS VONIOS (angl. Massive stone)

 

 Akmens masės vonios

 

Šio tipo vonios yra puikus pasirinkimas mėgstantiems atsipalaiduoti ir ilsėtis vonioje. Šių vonių gamyboje naudojami natūralūs akmenys, mineralai, polimerinės medžiagos, o viršutinis sluoksnis padengiamas kietu paviršiumi arba specialiu geliu.

Tai išskirtinio dizaino ir kokybės vonios, kurios pasižymi puikia termoreguliacine funkcija. Šios vonios kur kas ilgiau išlaiko vandens šilumą nei akrilinės ar ketaus vonios. Šios vonios gaminamos pačių įvairiausių spalvų ir atrodo lyg būtų pagamintos iš tikro akmens. Tokio dizaino vonios sukuria vonios kambaryje išskirtinę atmosferą ir suteikia daugiau unikalumo.

Šių vonių kainą stipriai įtakoja gamybiniai produktai bei gaminimo technologijos, todėl rinkoje galima surasti nuo itin pigių iki kelis kartus už akrilines brangesnių vonių.

Pagrindinis šio tipo vonių trūkumas – vonios sienelės storis yra ganėtinai plonas, todėl nukritus/atsitrenkus itin sunkiam daiktui akmens masė gali skilti.

 

 

AKMENINĖS IR MEDINĖS VONIOS (angl. Stone and Wood)

 

Akmeninės vonios                          

Medinės vonios

 

Šios vonios sukurtos specialiai natūralių medžiagų mėgėjams ir trokštantiems sukurti savo vonios kambaryje išskirtinę atmosferą. Vonios gaminamos iš granito, marmuro, onikso ir kitų akmenų, maumedžio, kambala/ iroko medienos, tikmedžio ir kitokios medienos. Šios vonios puikiai sulaiko vandens šilumą, o jų išvaizda bėgant metams nekinta. Vonios iš natūralių medžiagų yra gaminamos pagal individualius užsakymus, todėl pasirinkę šio tipo vonias galėsite įgyvendinti visus savo sumanymus.

Didžiausias šių vonių trūkumas neabejotinai yra aukšta kaina. Jos taip pat yra labai sunkios, todėl gali prireikti papildomai sutvirtinti prieš montuojant vonią.